• yaş boya tesisleri tr
 • coating facilities en
 • coating facilities en
 • coating facilities en
 • ACROTECH BOX TİPİ FIRINLAR

  ACROTECH Box Type, Fırınlar, kurutma ve pişirme işlemini gerçekleştirecek şekilde, parçanın bir askı veya taşıyıcı araba gurubuyla fırın içerisinde yüklenmesi prensibi ile çalışmaktadır.

  Yüksek verimli, yerden tasarruflu olup, üretim akışına göre faklı sistemlerde imalâtı yapılmaktadır. Box type, Fırınlar genellikle düşük ilk yatırım maliyeti nedeniyle düşük kapasiteli üretimde tercih edilir. Düşük yakıt maliyeti nedeniyle avantajlar sağlar.

  Isıtma eşanjörlerinin maksimum verimi, minimum yakıt tüketimi temelinde tasarlanmıştır. Fırının arkasına monte edilmiş termobloklarımız, fırının sıcaklığını ortam sıcaklığından +230 ºC'ye yükseltebilir. Boyler eşanjörleri 310 kalite paslanmaz çelikten imal edilmiştir ve 1000 ºC'ye dayanıklıdır.

  Termobloklar da kullanılan duman boruları normalize dikişsiz duman borularıdır. Termoblok, yanma odasının içine yerleştirilir ve 150 mm taş yünü ile çevrilidir. Yanma odasına termoblok arızalarına karşı bir müdahale kapısı vardır. Yanma odası, ısıyı fırına dağıtan bir türbin fanına sahiptir. Termoblok gözetleme deliği sayesinde yanma verimi kontrol edilir.

  BoxType Pişirme ve Kurutma fırınları sandviç panellerden yapılmış ve şasi üzerine monte edilmiş ve demonte edilmişlerdir. Pişirme fırınının iç kısmı 1.2 mm ST 37 Galvaniz, dış kısmı ise 1.2 mm ST 37 malzemeden imal edilmiştir. Fırın dış tabakası elektrostatik toz boya ile kaplanır ve korozyon direnci artar.

  FIRIN PANELLERİ
  Fırın panelleri standart olarak 150mm yalıtım malzemesi ile yalıtılmıştır. Fırın panellerinin içinden 50mm Kaya yünü, dış kısımdan gelen kısım 120mm cam yünü ile izole edilmiştir. Pişirme fırınındaki bu yalıtım özelliği nedeniyle, ısı kayıpları ortam sıcaklığının (+ - 10) derecenin üzerine çıkmaz. Bu sayede pişirme fırınlarımız daha az yakıt tüketmekte ve çalışma ortamını fazla ısıtmamaktadır.
  HAVA SİRKÜLASYONU
  Fırın içerisinde hava sirkülasyonu, fırın boyunca hava kanalları ve kanallara yerleştirilen delikler fırın içerisinde homojen bir ısı dağılımı sağlayan radyal tipte bir fan bulunmaktadır.
  ISI KONTROLÜ
  Isı kontrolü, fırına yerleştirilen termokupl ile yapılır. ACROTECH Kutu Tipi pişirme fırını, istenen dereceye ulaştığında otomatik olarak sinyal verir ve pişirme fırını ısı kontrol panosundaki dijital saat sayesinde 0 - 230 ºC'ye ayarlanabilir.
  Yapılan tüm işler mühendislerimiz tarafından kontrol edilir.
  BOX TİPİ FIRIN ÖLÇÜLERİ

  ACROTECH BOX TİPİ FIRINLAR FOTOĞRAFLAR