• yaş boya tesisleri tr
 • coating facilities en
 • coating facilities en
 • coating facilities en
 • ACROTECH TÜNEL TİPİ FIRINLAR

  ACROTECH Tunnel Type Pişirme ve Kurutma Fırınlarında pişirme işlemi görecek iş parçasının fırın konveyörüne asılarak pişirilmesi prensibine dayanır.

  Bu tür fırınlarda iş parçası konveyöre asıldıktan sonra parçanın kalınlığına ve yüzey alanına göre belli bir hızla giderken boyanın kürlenmesi veya kurutulması sağlanmaktadır.

  ACROTECH Tunnel Type Pişirme ve Kurutma Fırınları uzman mühendislik kadromuzla özel olarak dizayn edilmektedir. De-monte olarak imal edilmektedir. Bu özelliği sayesinde kolaylıkla montajı yapılmakta, istenildiği takdirde başka alanlara taşınmaktadır.

  Endüstride yüksek kapasiteli olan işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Tunnel Type Pişirme ve Kurutma Fırınları beyaz eşya, otomotiv, inşaat, tarım makineleri, alüminyum sanayi gibi çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır.

  TEKNİK ÖZELLİKLER
  sandviç paneller

  ACROTECH Tunnel Type pişirme ve kurutma fırınları sandviç paneller halinde şasi üzerine kurularak de-monte halde imal edilmektedir. Pişirme fırınının iç kısmına gelen bölümü 1.2mm ST 37 Galvaniz, dış kısmına gelen bölümü 1.2 mm ST 37 malzemeden imal edilmektedir. Fırın dış sacı elektrostatik toz boya ile kaplanmakta ve korozyon direnci artırılmaktadır. Pişirme fırını panelleri standart olarak 150mm izolasyon malzemesi ile tecrit edilmektedir. Fırın panellerinin iç kısmına gelen bölümü 50mm 53kg/m3 kaya yünü, dış kısmına gelen bölümü 120mm cam yünü ile tecrit edilmekte, pişirme fırınındaki bu yalıtım özelliğinden dolayı ısı kayıpları ortam sıcaklığının ( + - 10) , derece üzerine çıkmamaktadır. Bu sayede pişirme fırınlarımız daha az yakıt tüketmekte ve çalışma ortamını gereğinden fazla ısıtmamaktadır. Pişirme fırını içerisinde hava sirkülasyonunu sağlayan radyan tip vantilatör bulunmakta, fırın boyunca uzanan hava kanalları ve kanallar üzerine yerleştirilmiş menfezler sayesinde fırın içerisinde homojen bir ısı dağılımı gerçekleştirilmektedir.

  Isıtma Ünitesi

  ACROTECH Isıtma Ünitesi maksimum verim minimum yakıt sarfiyatı esasına göre dizayn edilmektedir. Fırın arka kısmına monte edilen ısıtma ünitesi fırın 0 - 250 ºC ye çıkarabilmektedir. ACROTECH Isıtma ünitesi 310s kalite Paslanmaz Çelik malzemeden imal edilmektedir ve 1000 ºC ye kadar dayanıklıdır.

  Isıtma ünitesinde kullanılan duman boruları normalize edilmiş Dikişsiz duman borusudur. Isıtma ünitesi, yanma odası içerisine konulmakta etrafı 150mm 150kg/m3 kaya yünü ile tecrit edilmektedir. Isıtma ünitesinin üzerinde arızalarına karşı müdahale kapağı mevcuttur. Isıtma ünitesinin üzerinde bulunan gözetleme deliği sayesinde, yanma verimliliği kontrol edilmektedir

  Sürgülü Kapı

  Tünel tipi pişirme fırınlarında giriş ve çıkışında iki adet sürgülü kapı bulunmaktadır. Bu kapılar parça büyüklüğüne göre otomatik veya manuel olarak ayarlanmaktadır. Bu sayede gereksiz ısı kayıplarının önüne geçilerek tasarruf sağlanmaktadır. Isı kontrolü fırın içerisine yerleştirilen termostat vasıtası ile yapılmaktadır. ACROTECH Tunnel Type Pişirme Fırını, istenilen dereceye geldiğinde otomatik olarak sinyal vermekte ve ısı kontrol panosu üzerinde bulunan dijital saat vasıtası ile 0 - 250 °C'ye kadar ayarlanabilmektedir.

  Mühendislerimiz gerekli tüm kontrolleri yapar ve sizlere en iyi hizmeti sunar.
  TUNEL TİPİ FIRIN ÖLÇÜLERİ

  ACROTECH TÜNEL TİPİ FIRINLAR FOTOĞRAFLAR