• yaş boya tesisleri tr
 • coating facilities en
 • coating facilities en
 • coating facilities en
 • ACROTECH U TİPİ KÜRLEME FIRINLARI

  ACROTECH U-TİPİ Kürleme ve Kurutma fırınlarında; kürleme işlemi görecek iş parçasının, fırın konveyörüne asılarak pişirilmesi prensibine dayanır.

  Bu tür fırınlar içten dönüşlü fırınlardır. iş parçası konveyöre asıldıktan sonra parçanın kalınlığına ve m2 alanına göre belli bir hızla giderken pişirilmesi veya kurutulması sağlanır.

  ACROTECH, U-Tipi Pişirme ve Kurutma fırınları uzman mühendislik kadromuzla özel olarak dizayn edilmektedir. Demonte olarak imal edilmektedir. Bu özelliği sayesinde kolaylıkla montajı yapılmakta, istenildiği takdirde başka alanlara taşınmaktadır.

  U-Tipi Kürleme ve Kurutma Fırınları endüstride yüksek kapasiteli olan işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Beyaz eşya, otomotiv, inşaat, tarım makineleri, alüminyum sanayi gibi çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır.

  ISITMA ÜNİTESİ
  ACROTEC Isıtma Eşanjörleri maksimum verim minimum yakıt sarfiyatı esasına göre dizayn edilmektedir. Fırın arka kısmına monte edilen termobloklarımız fırın ısısını ortam sıcaklığından + 230 ºC ye çıkarabilmektedir. ACROTECH Isıtma Eşanjörleri 310 kalite Paslanmaz Çelik malzemeden imal edilmektedir ve 1000 ºC ye kadar dayanıklıdır.
  Termoblokta kullanılan duman boruları normalize edilmiş dikişsiz duman borusudur. Termoblok yanma odası içersine konulmakta etrafı 150mm Kaya Yünü ile tecrit edilmektedir. Yanma odasına termoblok arızalarına karşı müdahale kapağı mevcuttur. Yanma odasında ısıyı fırın içersine dağılan türbin fanı bulunmaktadır. Termoblok üzerinde bulunan gözetleme deliği sayesinde yanma verimliliği kontrol edilmekte ayrıca Termoblok içerisindeki gaz ve motorin sıkışmalarına karşı önlem alınmaktadır.
  TEKNİK ÖZELLİKLER
  U TİPİ Pişirme ve Kurutma fırınları sandviç panellerden yapılmış ve şasi üzerine monte edilmiş ve demonte edilmişlerdir. Pişirme fırınının iç kısmı 1.2 mm ST 37 Galvaniz, dış kısmı ise 1.2 mm ST 37 malzemeden imal edilmiştir. Fırın dış tabakası elektrostatik toz boya ile kaplanır ve korozyon direnci artar.
  Fırın panelleri standart olarak 150mm yalıtım malzemesi ile yalıtılmıştır. Fırın panellerinin içinden 50mm Kaya yünü, dış kısımdan gelen kısım 120mm cam yünü ile izole edilmiştir. Pişirme fırınındaki bu yalıtım özelliği nedeniyle, ısı kayıpları ortam sıcaklığının (+ - 10) derecenin üzerine çıkmaz. Bu sayede pişirme fırınlarımız daha az yakıt tüketmekte ve çalışma ortamını fazla ısıtmamaktadır.
  Fırın içerisinde hava sirkülasyonu, fırın boyunca hava kanalları ve kanallara yerleştirilen delikler fırın içerisinde homojen bir ısı dağılımı sağlayan radyal tipte bir fan bulunmaktadır. Isı kontrolü, fırına yerleştirilen termokupl ile yapılır. ACROTECH U Tipi pişirme fırını, istenen dereceye ulaştığında otomatik olarak sinyal verir ve pişirme fırını ısı kontrol panosundaki dijital saat sayesinde 0 - 230 ºC'ye ayarlanabilir.
  Yapılan tüm işler mühendislerimiz tarafından kontrol edilir ve sizlere en iyi hizmeti sunar.
  U TİPİ FIRIN ÖLÇÜLERİ

  ACROTECH U-DÖNÜŞÜM FIRINLAR FOTOĞRAFLAR