• yaş boya tesisleri tr
 • coating facilities en
 • coating facilities en
 • coating facilities en
 • ACROTECH Palet Konveyörlü Pişirme Fırınları

  ACROTECH Palet Konveyörlü Pişirme Fırınları, pişirme işlemi görecek iş parçasının fırın konveyörüne gururlandırılarak pişirilmesi prensibine dayanır.

  Palet konveyörlü fırınlar yarı otomotiv olarak çalışır. Doğru mühendislik ve güçlendirilmiş izolasyon sayesinde ısı tasarrufu maksimum seviyede sağlanmıştır. Palet Tip Fırınlar Box tipi pişirme fırınları gibi zeminden yürütülmemektedir.

  Fırın tavanına monte edilmiş palet konveyör vasıtası ile guruplanmış ürünler otomatik olarak fırın içerisine yönlendirilmektedir.

  Bu özelliği sayesinde zeminden kaynaklanan problemler giderilmiştir. Palet Tip Konveyörlü Fırınlar Continue pişirme fırınlarına göre daha az yer kaplamakta fakat Box fırınlarda daha fazla alan işgal etmektedir. İlk yatırım maliyetinin düşüklüğü ve kullanım avantajları sebebi ile endüstride; çelik kapı, sandalye, masa, alüminyum profil, çelik dolap, elektrik ve otomotiv sanayii gibi birçok ürünün boya sonrası kürleşmesini gerçekleştirmektedir

  ACROTECH Isıtma Eşanjörleri maksimum verim minimum yakıt sarfiyatı esasına göre dizayn edilmektedir. Fırın arka kısmına monte edilen termobloklarımız fırın ısısını ortam sıcaklığından + 230 ºC ye çıkarabilmektedir.

  ACROTECH Isıtma Eşanjörleri 310 kalite Paslanmaz Çelik malzemeden imal edilmektedir ve 1000 ºC ye kadar dayanıklıdır.

  Termoblokta kullanılan duman boruları normalize edilmiş dikişsiz duman borusudur. Termoblok yanma odası içersine konulmakta etrafı 150mm. kaya yünü ile tecrit edilmektedir. Yanma odasına termoblok arızalarına karşı müdahale kapağı mevcuttur. Yanma odasında ısıyı fırın içersine dağılan türbin fanı bulunmaktadır. Termoblok üzerinde bulunan gözetleme deliği sayesinde yanma verimliliği kontrol edilmekte ayrıca Termoblok içerisindeki gaz ve motorin sıkışmalarına karşı önlem alınmaktadır.

  AZ YAKIT TÜKETİMİ
  Bu sayede pişirme fırınlarımız daha az yakıt tüketmekte ve çalışma ortamını gereğinden fazla ısıtmamaktadır. Pişirme fırını içersinde hava sirkülasyonunu sağlayan radyan tip vantilatör bulunmakta, fırın boyunca uzanan hava kanalları ve kanallar üzerine yerleştirilmiş menfezler sayesinde fırın içersinde homojen bir ısı dağılımı gerçekleştirilmektedir. Isı kontrolü fırın içersine yerleştirilen termokub vasıtası ile yapılmaktadır. ACROTECH Palet Konveyörlü Pişirme ve Kurutma Fırınları, istenilen dereceye geldiğinde otomatik olarak sinyal vermekte ve pişirme fırını ısı kontrol panosu üzerinde bulunan dijital saat vasıtası ile 0-230 °C kadar ayarlanabilmektedir.
  Palet Tipi Pişirme ve Kurutma Fırınları
  ACROTECH Palet Tipi Pişirme ve Kurutma Fırınları sandwich paneller halinde şasi üzerine kurularak demonte halde imal edilmektedir. Pişirme fırınının iç kısmına gelen bölümü 1.2mm ST 37 Galvaniz, dış kısmına gelen bölümü 1.2mm ST 37 malzemeden imal edilmektedir. Fırın dış sacı elektrostatik toz boya ile kaplanmakta ve korozyon direnci artırılmaktadır.
  yalıtım malzemesi
  Pişirme fırını panelleri standart olarak 150mm. yalıtım malzemesi ile tecrit edilmektedir. Fırın panellerinin iç kısmına gelen bölümü 50mm. kaya yünü, dış kısmına gelen bölümü 120mm. cam yünü ile tecrit edilmekte, pişirme fırınındaki bu yalıtım özelliğinden dolayı ısı kayıpları ortam sıcaklığının ± 10 °C üzerine çıkmamaktadır.
  Yapılan tüm işler mühendislerimiz tarafından kontrol edilir.
  UFK FIRIN ÖLÇÜLERİ

  ACROTECH UFK TİPİ FIRINLAR FOTOĞRAFLAR