• yaş boya tesisleri tr
 • coating facilities en
 • coating facilities en
 • coating facilities en
 • AHŞAP DESEN MEMBRAN

  Levhalar ve Düz Paneller
  Orta ila büyük miktarlarda üretim konusunda uzmanlaşmış sistemimiz, hem levhaları hem de 4 metre x 1.3 metreye kadar yassı panelleri dekore etmemizi sağlar.
  Bu işlem, daha fazla dayanıklılık ve çelik veya alüminyumun alev geciktirici özellikleri sağlarken, ahşap panellerin estetik bir çekiciliğine izin verir.
  Ekstrüzyon
  Sistemimiz sadece düz panellerle sınırlı değildir. Mimari ve ticari bir pazar düşünülerek tasarlanan ekstrüzyonları 7 metre uzunluğa kadar dekore edebiliyoruz.
  Prosesimiz sırasında uygulanan filmin işlenebilirliği, ekstrüzyonların, kumaşlar, parmaklıklar, kaplama, döşeme, çit, kaplama, mahremiyet perdeleri gibi karmaşık şekillerle dekore edilmesini mükemmelleştirir.
  Zaman Tüketmeyen Bakım ve Masrafsız Doğal Ahşap Kaplama
  Süblimasyon, özel olarak boyanmış bir ürünü ahşap tahıl, mermer tonu ya da bir dizi başka dekoratif cila ile sublimatik bir filmden geçirme sanatıdır. Filmlerimizdeki mürekkepler, uzun ömürlü ve son derece dayanıklı bir sonuç veren, toz boyalı baz rengine ısıyla aktarılır.
  Süblimasyon işlemi, ahşabın güzelliği ve sıcaklığına, zaman alıcı bakım ve masraf olmadan, doğal ahşabın kullanımı ile ilişkili olarak izin verir. İnanılmaz derecede detaylandırılmış yüzeylerimiz aynı zamanda gerçek ahşap kullanımına çevre dostu bir alternatif sunmaktadır.

  Estetik değerler geliştikçe, ahşap desen efekti artık mimari dekorasyon, mobilya, elektronik ve ev aletleri alanlarında giderek daha popüler hale geliyor. Ahşap desen efekti yüzey işlemede en son teknolojiye dayalı özel bir kaplama işlemidir.

  Ahşap deseni en son teknoloji ve estetiğin mükemmel bir birleşimidir. Ürünler istikrarlı bir kaliteye, çekici bir görünüme ve dolayısıyla daha yüksek dekorasyon değerine sahiptir

  Tüm metaller dekore edilebilir, ancak alüminyum ve metal en yaygın olanlarıdır. Ahşap desen kaplaması yapıldıktan sonra bile metaller işlenebilir veya killendirilebilir. Ahşap desen metal ve alüminyum kaplama o kadar gerçekçidir ki yakın bir görsel incelemeden bile gerçek ahşaptan neredeyse ayırt edilemez.

  Ürün Resimleri

  AHŞAP DESEN TRANSFER SÜRECİNİN AŞAMALARI

  01.
  Malzeme, özel bir Poliüretan toz kaplama kullanarak standart bir kaplama ünitesinde işlenmelidir. Kaplama işlemi üç farklı aşamadan oluşur: ön işlem, toz püskürtme, kür. Bu tabaka özel ısı transfer mürekkeplerinin transfer edilmesini sağlar.
  02.
  Parça ilk önce toz boya ile boyanır, bu süblimasyon mürekkeplerini alacak olan alt tabaka kaplamasıdır.
  03.
  Kaplama soğuduktan sonra, Metal veya Alüminyum Acrotech ısı transfer filmi ile sarılır. Filmin nesneye tam olarak yapışması için içeriden hava emilecektir.
  04.
  Desen verilecek ürün, Acrotech ısı transfer filmi ile kaplanır; filmi dekore edilecek tüm yüzeylere mükemmel şekilde uygulayın.

  05.
  Film Sarılı ve vakumlu nesneler daha sonra, Film'de bulunan mürekkeplerin Sublimasyon yoluyla Filmin Kaplama katmanına aktarıldığı, yüksek sıcaklıklarda (200 ° C ila 230 ° C arasında) çalışan özel bir Dekoratif Fırın içinde hareket ettirilir ve sertleştirilir.
  06.
  Sarılmış nesne daha sonra Süblimasyon yoluyla Isı transfer Filminden kaplama katmanına özel mürekkeplerin aktarıldığı Acrotech desen Fırının içine yerleştirilir.
  07.
  Sertleştikten sonra fırından çıkarılır ve desen filmi kolayca çıkarılır.
  08.
  Nesne şimdi tamamen dekore edilmiş ve diğer çalışma istasyonlarına (örneğin pencere ve kapılar için kesme tertibatı) veya paketleme ünitelerine teslim edilmek üzere hazırdır.

  AHŞAP DESEN TRANSFER SÜRECİNİN AŞAMALARI

  Malzemeler
  Ahşap desen kaplama 200 derecelik bir sıcaklıkta kürlenebilir ve alüminyum profil veya alüminyum sacın yüzeyine aktarılabilir.
  Çevre Dostu
  Özel dekorasyon ihtiyaçları ahşap kullanılmadan gerçekleştirilebilir; bu arada ürünler geri dönüştürülebilir.
  Uygulama Alanları
  Ahşap efektli kaplama alüminyum ekstrüzyonlara, alüminyum levhalara ve metal yüzeye uygulanabilir. Müşteri isteğine göre farklı dekorasyon tasarımlarında desen verilebilir.
  Estetik Değer
  Meşe, kestane, kiraz ve ceviz gibi en değerli ağaçların desenleri taklit edilebilir.
  Dayanıklılık
  Her türlü uygulamada dayanıklı, mükemmel aşınma direnci performansı.
  Maliyet Tasarrufu
  Bakım gerektirmez, sadece normal temizlikle orijinal efekti sürdürür.
  Şekiller
  Ahşap desen, levhalar dahil her türlü alt tabaka şekline aktarılabilir.