• yaş boya tesisleri tr
 • coating facilities en
 • coating facilities en
 • coating facilities en
 • ACROTECH Alüminyum Sertleştirme Fırını

  Yaşlanan fırınlarımız statik oda tipindedir.

  Proses havasının ısıtılması oransal doğal gaz veya mazot brülörleri ile yapılır. Brülörlerin ürettiği radyant tüplerden gelen sıcak havanın iç geri dönüşümü, havayı kanal sistemine doğru hızlı bir şekilde fırlatan orta prevalanslı santrifüj fanların kullanılmasıyla gerçekleştirilir. Hava bir fırın duvarı tarafından diğerine doğru akar.

  Bu şekilde, hava sirkülasyonu daha kısa yaşlanma döngüleri ve en iyi sıcaklık hassasiyeti elde etmek için çok kısadır. Kanallardaki açıklıklar ayarlanabilir. Bu, tüm yük alanı boyunca düzenli bir hava akımı sağlamak için önemlidir.

  Kurulumun sonunda,menfezler debi ölçüm cihazlarının yardımıyla bir kez ayarlanacaktır. Bu çözümle, alüminyum profillere çapraz yönde akan mükemmel bir homojen hava akımı elde edilir.

  Sıcaklık doğruluğu
  Yaşlanma fırınımızla, ± 5 ° C'lik ısınma rampa süresinden sonra profil sıcaklık doğruluğunu garanti edebiliriz. Termokupullarda olduğu gibi aynı sıcaklık marjı. Isıtma bloğunun iki duvarı arasında, 160 mm, 850 ° C'ye dayanıklı 150 kg / m3 taş yünü ile izole edilmiştir.
  Radyant tüpler
  Radyan tüpler AISI 310s paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Radyan borunun çapı brülörden uzaklaştıkça azalır, böylece daha yüksek bir verimlilik elde edilir
  Alüminyum profil raf taşıma
  Zincir veya makaralı taşıma, yükü fırının içine veya dışına taşımak için kullandığımız sistemlerdir. Ayrıca, yükün üstten şarj edilmesi de mümkündür. Bu durumda, fırın tavanı bir üstten vinç ile yönlendirilecektir.
  Fırın odaları modülerliği:
  Bir fırın tipinin özel özelliklerinden biri, yaratıldığı modülerliktir. Bir fırın modülü kurulduktan sonra, aynı ayrıcalığı koruyarak, miktar veya boyut değişiklikleri gibi üretim değişikliklerini karşılamak için diğer modüller kolayca eklenebilir.

  ACROTECH TEMRİK FIRINLAR FOTOĞRAFLAR